» skok na hlavní menu


Výlety do okolí Rokytnice nad Jizerou

Skalní vyhlídka Stráž

Skalní vyhlídka Stráž

Skalní vyhlídka Stráž

Skalní vyhlídka Stráž leží obklopená nádhernou přírodou v nadmořské výšce 782 m a nabízí jeden z nejkrásnějších pohledů na celé rokytnické údolí a na panorama Studenova, Lysé hory a Kotle 1435 m n.m. Odtud je také v dáli krásně vidět známá horská chata Dvoračky / Štumpovka 1140 m n.m., která je proslulá pro svou domácí pekárnu a vynikající domácí kuchyni. Jedná se o velmi lehkou trasu, která lze z Rokytnice absolvovat bez problémů i malými dětmi. Pohled ze „Strážníku“ určitě stojí za to!

Výlet na Huťský vodopád

Huťský vodopád

Huťský vodopád

V Huťském vodopádu padá voda z výšky asi 20m a vodopád je napájen Huťským potokem, který pramení přímo pod chatou Dvoračky. Název potoka Huťský, vznikl na základě vzniku první sklářské huti v Krkonoších.

Výlet ke kapličce

Toto je jedna ze čtyř kapliček nacházejících se v Rokytnici nad Jizerou. Roku 1724 zde byla postavena dřevěná kaplička, pak roku 1768 byla zbourána a na jejím místě postavena současná, zděná kaple. Místo, kde kaple stojí, se nazývá Kostelní kopec. Zdejší místo bylo vybráno pro stavbu kostela, který měl být součástí výstavby náměstí v Rokytnici nad Jizerou. Tyto plány se neuskutečnily a náměstí vzniklo v Dolní Rokytnici nad Jizerou.

Výlet na Dvoračky

Horská chata Dvoračky / Štumpovka leží v nadmořské výšce 1.140m n.m. mezi Lysou horou a horou Kotel na křižovatce turistických cest Dvoračky – Rokytnice nad Jizerou, Studenov, Harrachov, Mísečky, Špindlerův Mlýn, Rezek. Kolem Dvoraček stoupá jedna z nejstarších stezek nazvaná Česká, známá již od 10. století. Prochází Rokytnicí nad Jizerou a přes pramen řeky Labe a Labskou louku pokračuje do Slezska.

Horská chata Dvoračky

Horská chata Dvoračky

Hned vedle chaty Dvoračky byla v roce 2008 postavena zcela nová horská chata Štumpovka, která nyní nabízí větší stravovací i ubytovací kapacitu pro turisty.

Z venkovní restaurační terasy je nádherný výhled do širokého okolí a při pohledu do údolí směrem vpravo, je vidět celá Rokytnice nad Jizerou.

Dnes jsou Dvoračky / Štumpovka navštěvovány pro svou domácí pekárnu, vynikající domácí kuchyni, horské speciality a hlavně přijatelné ceny. Otevřeny jsou pro Vás po celý rok od 9 do 24 hodin.

Lanovka v Rokytnici nad Jizerou

Lanovka v Rokytnici nad Jizerou

Lanovka v Rokytnici nad Jizerou

Jen několik set metrů od Apartmánů HELAS je čtyřsedačková lanovka „Lanová Dráha – Lysá Hora“, která vyveze vás i vaše jízdní kola na hřebeny Krkonoš. Odtud se pak jednoduše lze dostat přes Ručičky na horskou chatu Dvoračky / Štumpovka 1140 m.n.m a dále pak k Labské boudě či k prameni řeky Labe. Z Rokytnice se také jednoduše díky lanovce dostanete do Harrachova a k vyhlášeným Mumlavským vodopádům. Na lanovku poskytujeme pouze pro naše hosty slevu 20% a to díky benefitovému programu.

Pančavský vodopád v Krkonoších

Pančavský vodopád v Krkonoších

Pančavský vodopád v Krkonoších

Pančavský vodopád se nachází v srdci Krkonošského národního parku, přibližně 1 km jižně od Labské boudy a 6 km od Horního náměstí Rokytnice nad Jizerou, kde se nachází Apartmány HELAS.

Se svojí výškou 148 m, je Pančavský vodopád, nejvyšším vodopádem České republiky, který se v několika stupních kaskádovitě valí skalnatým srázem z hrany Pančavské louky na dno Labského dolu. Jedná se o jeden z nejpůsobivějších vodopádů v Krkonoších. Přímo u vodopádu je „Ambrožova vyhlídka“, kde je krásný výhled do širokého okolí.

Výlet na pramen Labe

Pramen Labe

Pramen Labe

Výchozím bodem je kaplička nad náměstím, vyšlápneme do kopce do lesa, kde podle ukazatelů odbočíme vpravo směrem na Staropacké boudy. Dále pokračujeme na rozcestí na Ručičky, odtud na Zadní plech, přes Krakonošovu snídani na Voseckou boudu. Dále pokračujeme dle ukazatelů k Prameni Labe (1386 m n. m.), na Vrbatovu boudu a po červené na Horní Mísečky, pak po zelené přes Kotelní jámy na Dvoračky (otevřeno 365 dní v roce). Nyní již sestoupíme do údolí po žlutém značení tzv. „Romancí“ směrem k chatě Švadlenka a po vrstevnici k další chatě Lovčenka, kde se můžeme občerstvit. Pak sestoupíme zpět do údolí na Horní náměstí v Rokytnici nad Jizerou.

Koupaliště Jablonec nad Jizerou

Koupaliště Jablonec nad Jizerou

Koupaliště Jablonec nad Jizerou

Jedná se o přírodní plavecký bazén o rozměrech 50×25 m, maximální hloubka je 2 m. K dispozici je zde také dětské koupaliště se skluzavkou, travnatá pláž, toalety, sprchy, převlékárny a stánek s občerstvením. Toto koupaliště se nachází pouze 4 km od Rokytnice nad Jizerou. Další alternativou je přírodní bazén v Poniklé.

Osada Jizerka

Osada Jizerka

Osada Jizerka

Dominantou Jizerky je zdaleka viditelný kuželovitý vrchol Bukovec (1005 m n.m.). Začíná zde naučná stezka, která prochází Jizerkou a Rašeliništěm Jizerky. Vede tudy i známá cyklistická trasa. Z Horního náměstí Rokytnice nad Jizerou, přímo od Apartmánů HELAS, se lze za pomoci krkonošského cyklobusu dostat až na Kořenov, odkud lze začít celodenní nenáročnou cyklo túru až na Smědavu, kde je možné se občerstvit. Následně pak trasa pokračuje právě přes známou Osadu Jizerka, odkud se jednoduše dostanete do Harrachova, lanovkou se necháte vyvést na Čertovu horu a pak zpět do Rokytnice už to je z kopce jen pár kilometrů.

českyenglishdeutschpolskihollandrusky

Multimedia

Slevy a výhody

  • 15% sleva na půjčovnu lyží
  • 10% sleva na lyžařskou školu
  • 50% sleva na saunu Více»

Hledat