» skok na hlavní menu


Sport a zábava v Rokytnici nad Jizerou

Přímo na Horním náměstí lze nalézt saunu, kulečník, půjčovnu lyží, horských kol, paragliding, motokáry, terénní koloběžky a letní sjezd na kole – bikepark, lyžařskou školu i školičku, prodejny sportovních potřeb a cestovní kancelář s poznávacím programem pro případ špatného počasí. V nejbližším okolí pak celou řadu hospůdek, vináren, discoklubů…

Sportovně se lze dále vyžít v nedaleké sportovní hale při tenisu, stolním tenisu, bowlingu, jízdě na koních nebo na saních tažených koňmi.

Lyžování v Rokytnici nad Jizerou

Lyžování v Rokytnici nad Jizerou

Lyžování

Rokytnice nad Jizerou má ty nejlepší lyžařské podmínky jak pro velmi zdatné lyžaře, tak i pro začátečníky.

Pro náročnější lyžaře je určen skiareál Horní Domky – Lysá hora. Zde jsou v provozu dvě čtyřsedačkové lanovky, jedna z toho vede na vrchol Lysé hory (1343m n. m.). Dále je zde pak 5 lyžařských vleků.

Pro méně zdatné lyžaře je určen skiareál Studenov, Modrá Hvězda – Bahýnka a Sachrovka (100m od Apartmánů HELAS). Upravené běžecké tratě jsou v okolí samozřejmostí.

Turistické trasy v Krkonoších

Turistické trasy v Krkonoších

Turistika

Během jara, léta a podzimu jsou v Rokytnici nad Jizerou a okolí ideální podmínky pro pěší i cyklo turistiku. Můžete se např. vydat k prameni Labe, na Zlaté návrší, k mohyle Hanče a Vrbaty, k Sněžným jámám, Vosecké boudě, do Kotelních jam, nebo procházkou na skálu Strážník, odkud je přenádhermý výhled na celou Rokytnici nad Jizerou.

Cykloturistika

Cykloturistika

Cyklistika

Rokytnice nad Jizerou nabízí mnoho cyklistických stezek různých náročností. Najdou se zde tratě jak pro závodníky, tak i pro rodiny s dětmi. V letních měsících je v provozu cyklobus napříč Krkonošemi (jízdní řád).

Kuželky

Spartak Rokytnice a.s. nabízí možnost si „zakoulet“ v jediné kuželně v okolí. K dispozici jsou dvě dráhy s novým povrchem a s automatickým stavěním kuželek. Dále je zde občerstvení s točeným pivem, šatna, místnost pro diváky.

Bowling

V bowlingové centru v Dolní Rokytnici pod lyžařským areálem Studenov jsou čtyři bowlingové dráhy s možností hry čtyř hráčů na jedné dráze. Dále je v areálu bowlingu billiard, kulečník, elektrické šipky, bar a posezení.

Sportovní hala

Sportovní hala

Sportovní hala

Pro váš aktivní odpočinek a při špatném počasí je možno využít služeb Sportovní haly. Hala 18×36m je použitelná téměř pro všechny druhy míčových her (fotbal, tennis, volejbal, basketbal, házená apod.). Tělocvična o rozměrech 12×18m je dobře vybavena cvičebním nářadím, včetně trampolíny.

Využít lze i saunu nebo vybavenou posilovnu. V jarních, letních a podzimních měsících jsou pro vás navíc připraveny tenisové dvorce a volejbalové hřiště u Sportovní haly.

Rafting na řece Jizeře

Rafting na řece Jizeře

Rafting na Jizeře

V jarních měsících je velmi vyhledávaným sportem rafting v divoké vodě. Jizera má ty nejlepší podmínky pro „divoké sjíždění“.

Fotbalové hřiště

K dispozici je jak zatravněné fotbalové hřiště s šatnami a občerstvením, tak i tréningové hřiště.

Vyjížďky na koních

Vyjížďky na koních

Agroturistika

Rokytnici nad Jizerou se nabízí jízda na koních pro začátečníky i pokročilé, jízdy ve voze a bryčkách, v zimním období v saních. V období od května do října sepořádají 1–2 týdenní kursy výuky jízdy na koni pro zájemce starší 10 let.

českyenglishdeutschpolskihollandrusky

Multimedia

Slevy a výhody

  • 15% sleva na půjčovnu lyží
  • 10% sleva na lyžařskou školu
  • 50% sleva na saunu Více»

Hledat